A polgári lakosság evakuálása érdekében az oroszok állítólag tűzszünetet tartanak pénteken
Az oroszok szerint eddig Kijev hibájából akadoztak a kiürítések.
Az oroszok szerint eddig Kijev hibájából akadoztak a kiürítések.
Ezt az orosz állami hírügynökség, a TASZSZ jelentette be.
Kucsma korábban közvetítőként működött az ukránok, az oroszok és a donbaszi „népköztársaságok” között.
Míg Kijev a háború előtt szinte ragyogott, ma már csak alig pislákoló fény látszódik onnan.
A forgalmazó a sorozat sugárzási jogainak értékesítéséből származó becsült jutalékát, 50 ezer eurót jótékony célra, az Ukrán Vöröskereszt támogatására fordítja.
A bank részvényesei közül az ukrajnai háború miatt Románia, Csehország, Bulgária és Szlovákia már jelezte kilépési szándékát.
Igor Kirillov, az orosz haderő sugárzás-, vegy- és biológiai védelmi parancsnokánál ez úgy néz ki, hogy kitaláltak egy speciális biológiai anyagot, amelyet denevérek és vándormadarak segítségével juttattak volna célba.
Az orosz dezinformáció leuralta a kommenteket és az alternatív hírforrásokat. A fősodorba tartozó médiumok közül még a kormánypártiak is pozitívan, vagy semlegesen viszonyultak a NATO-hoz. Sok a hamis profil is.
Az uniós országok közül Magyarország a leginkább kitett az orosz földgáznak, ám a fosszilis import kiváltása az egész közösségnek fejtörést okoz. Szakértőkkel beszéltünk arról, milyen megoldások lehetségesek, milyen áron.
Közleményben álltak ki tanárok és diákok a moszkvai Lomonoszov egyetemről a háború ellen.
A külgazdasági és külügyminiszter elmondta: azoknak a gyerekeknek, akik hosszabb ideig maradnak az országban, az állam biztosít iskolai, óvodai vagy bölcsődei ellátást.
Elmondta, hogy az ukrán gázszállító rendszer is teljesen fel van töltve az Európába irányuló orosz gázszállítási szerződések értelmében.
Az Apple és a Samsung már leállította az értékesítést, most pedig kínai cégek döntöttek úgy, hogy a háborús események miatt inkább eltávolodnak az orosz piactól.
Szinte teljes összhangban szavazta meg a parlament az orosz–ukrán háborút elítélő politikai nyilatkozatot.
A Kreml az ukrán háború kirobbantása óta minden korábbinál súlyosabb csapást mért az orosz sajtó még megmaradt függetlenségére. Egy online sajtóbeszélgetésen két meghívott orosz ellenzéki újságíró beszélt arról, milyen lehetőségeik vannak egy olyan médiatérben, ahol 15 év börtön is járhat a háborúról szóló tudósításért, és ahol a hatalom valójában már a saját törvényeit se tartja be, amikor az ellenzéki hangok elhallgattatása a cél.
Tusk szerint a Nyugatnak "deputyinizációra" van szüksége.
Az ukrán főváros polgármestere arról is beszámolt, hogy a várost erődítménnyé alakították át.